Świętujmy razem kolejny dobry rok w magazynach

26 sierpień 2021

Atmosfera 17. Konferencji Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej Eurobuildu będzie z pewnością niezwykła – w branży trwa boom, a sytuacja epidemiczna umożliwia nam zorganizowanie spotkania w formule hybrydowej. Zapraszamy 21 października do warszawskiego hotelu Westin oraz przed ekrany!

Gdybyśmy chcieli przedstawić popyt i podaż w sektorze magazynowym w perspektywie czasowej, np. w postaci wykresu liniowego, to powstaną linie biegnące ostro ku górze. Dobra passa trwa i nie widać symptomów, aby branża miała przeżyć jakiekolwiek przesilenie. Głównym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi rynku magazynowego jest oczywiście dalszy wzrost branży e-commerce, która powoduje zwiększenie zainteresowania gruntami w okolicach dużych miast, a także generuje rozwój obiektów typu SBU oraz „ostatniej mili”. Kolejnym czynnikiem wspierającym boom w magazynach jest wzrost popularności nearshoringu. Inwestycjom sprzyja także rozwój sieci dróg ekspresowych i autostrad, a także fakt, że Polska ma nadal niskie koszty operacyjne i wysokie zwroty z inwestycji. Cyfryzacja, automatyzacja i robotyzacja procesów, a także rosnąca świadomość ekologiczna przynoszą wymierne efekty w postaci magazynów bardziej funkcjonalnych, oszczędnych i przyjaznych środowisku.
Skoro jest tak dobrze, to czy przed branżą stoją jakiekolwiek wyzwania? Czy istnieją niszowe obszary i niezagospodarowane tereny, o które będą się bić dotychczasowi gracze oraz nowe podmioty gospodarcze, które – skuszone boomem w tym segmencie – masowo wchodzą na rynek magazynowy? Gdzie deweloperzy i inwestorzy będą szukać okazji i jak będą budować swoją przewagę konkurencyjną? O podsumowanie sytuacji w sektorze magazynowym poprosimy gości 17. Konferencji Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystkich, którzy stęsknili się za spotkaniami twarzą w twarz, z pewnością ucieszy informacja, że konferencja została zaplanowana w formule tradycyjnej – zapraszamy serdecznie 21 października do warszawskiego hotelu Westin. Jednak mając na uwadze nowo nabyte przyzwyczajenia uczestników, zapewniamy także transmisję online tego wydarzenia. Zachęcamy do rejestracji poprzez stronę konferencji. Widzimy się i słyszymy 21 października!

27. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

27. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

25 listopada 2021,Hotel Radisson, ul. Grzybowska 24,Warszawa
17. Konferencja Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo - Wschodniej
Warszawa
Hotel Westin